Kumkuat ve Mandalina Çeşitleri

Turunçgiller ailesinin en şık üyelerinden biri olan kumkuat ağacı bahçelerde, teraslarda hatta iç mekanlarda dahi yetiştirilebiliyor. Aynı zamanda mandalina ağacı da artık minyatür boyları ile yaşam alanlarını süslemeye başladı. En güzel kumkuat ve mandalina incelediğiniz bu kategori içerisinde yer alıyor. muhteşem turunçgil kokusunu bulunduğu ortama yayan bu özel minyatür ağaçlar için sitemizden sipariş verebilirsiniz. 


Özellikle limona olan benzerliği ile dikkat çeken ve Uzak Doğu ile Çin’de yetiştirilen kumkuat ağacı, leziz meyvesi ile damaklarınızı şenlendirebilir. Limon yerine de kullanılabilen bu özel ağaç, çalı tipinde ve boyunun çok uzamıyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Gneiş bir saksıda kolaylıkla yetiştirilebilen kumkuat ve mandalina çeşitleri sadece meyvesi için değil dekoratif açıdan da tercih edilebiliyor. 


Muhteşem Kokuya Sahip Kumkuat ve Mandalina Çeşitleri  

Bu şık meyve ağaçlarına siz de kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Dilerseniz iç mekanlarda bakımını yapabilirsiniz. Salonunuzda da yetiştirebileceğiniz ve muazzam görünümü ile salonunuza bambaşka bir atmosfer kazandıracak olan bu ağaçlar işyerlerinde dekoratif açıdan sıklıkla bulunduruluyor. 


En çok merak edilen hususların başında, bu ağaçların meyvesinin yenilebilir olup olmadığı geliyor. Elbette yetiştirdiğiniz bu ağaçların meyvesini tüketebilirsiniz. Bu minyatür ağaçların meyvelerinin tüketilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Ayrıç bu meyvelerin zengin bir C vitamini deposu olduğunu da belirtmek isteriz. Meyvelerin vitaminlerinden faydalanabilir ve kış mevsiminde yetiştirdiğiniz bu ağacın meyvelerini keyifle tüketebilirsiniz. 


Kumkuat ve Mandalina Çeşitlerinde En Uygun Fiyatlar 

Sulamasına ve zamanında saksı değişimi yapılmasına özen göstermeniz halinde gayet kolay bir şekilde bu ağacın bakımını yapabilirsiniz. Böylece hem dekoratif açıdan hem de meyvelerinden faydalanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden özenle yetiştirdiğimiz bu ağaçların siparişini bizlere kolaylıkla iletebilirsiniz. 

Hem kendiniz hem de sevdiklerinize göndermek için sizlere sunduğumuz bu minyatür ve bodur ağaçlar için en uygun fiyatlar sunmayı da ihmal etmedik. Cazip fiyat avantajından faydalanarak eviniz, işyeriniz, arkadaşlarınız ve hatta aileniz için de sipariş verebilirsiniz. Kokusu ve eşsiz duruşu ile dikkat çeken minyatür ağaçlar mekanlara doğal bir atmosfer kazandırıyor. Siz de yaşam alanlarınızı bu doğal atmosferden mahrum bırakmayın. 


  • Yurtiçi ve Yurtdışı Çiçek Teslimatı

  • 7/24 SİPARİŞ İMKANI

  • MEMNUNİYET GARANTİSİ